Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Święta wielkanocne to doskonała okazja, aby spędzić czas z najbliższymi, ale również idealny czas na udekorowanie swojego domu i przywitanie wiosny. Odpowiednio dobrane dekoracje i ozdoby wprowadzą do Twoich wnętrz wyjątkowy, radosny klimat. Jak zatem udekorować dom na Wielkanoc? Podpowiadamy!

Wielkanocne ozdoby

Kiedy za oknem pojawiają się pierwsze promienie słońca, to znak, że możemy zacząć myśleć o wiosennych dekoracjach domu. Zbliżająca się Wielkanoc to czas na domowe porządki oraz zaplanowanie dekoracji. Wybór jest ogromny, a wszystko zależy od naszych preferencji. Do najbardziej popularnych wielkanocnych dekoracji możemy zaliczyć oczywiście kwiaty: żonkile, piwonie, szafirki czy bazie. W połączeniu z ozdobnym wazonem będą stanowiły wyjątkową, wiosenną dekorację domu. Równie popularne są różnego rodzaju stroiki wielkanocne, które mogą być ozdobą okien, drzwi czy stołu. Możemy zrobić je własnoręcznie wykorzystując bukszpan, bazie czy plastikowe lub styropianowe jajka. Doskonale sprawdzą się wszelkie ozdoby z motywem pisanek czy zająca.

Kolorowe pisanki

Pisanki to symbol świąt wielkanocnych. Bez problemu znajdziemy je w wielu sklepach pod różną postacią, ale w łatwy sposób zrobimy je również samodzielnie. Sposobów na ich wykonanie jest wiele. Możemy wykorzystać barwniki, które w okresie świątecznym pojawiają się w wielu sklepach. Ciekawym sposobem na dekorację pisanek będzie wykorzystanie metody decoupage. Polega ona na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych odpowiednich serwetek lub papierów. Można je wykorzystać do obklejania między innymi drewna, a także wspomnianych pisanek. Tak ozdobione będą z pewnością wyróżniać się na tle innych i doskonale zdobić dom w okresie świątecznym. Warto odwiedzić sklep decoupage, aby zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne akcesoria do zdobienia pisanek tą niesamowitą metodą.

Udekoruj dom z dziećmi

Do tworzenia wyjątkowych dekoracji warto zaprosić również dzieci. Przygotowywanie się do świąt wielkanocnych z pewnością będzie dla nich świetną zabawą, a czas ten będą wspominać przez kolejne lata. Doskonałym pomysłem będzie wspólne wykonanie wielkanocnych prac plastycznych. Do ich przygotowania przydadzą się kredki, farby, pędzle i wiele innych akcesoriów. Warto odwiedzić sklep, w którym dostępne są artykuły dla plastyków czy artykuły kreatywne. Warto poszukać inspiracji w Internecie i dostosować poziom dekoracji do wieku dzieci. Wspólne dekorowanie domu na święta to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w ciekawy sposób!