Biurowy dress-code, czyli jak ubrać się do pracy?

Biurowy dress-code, czyli jak ubrać się do pracy?

Ubiór do biura powinien być przede wszystkim elegancki i dobrany z wyczuciem. Odpowiedni strój jest niejako naszą wizytówką i świadczy o naszym profesjonalizmie. Sprawdź, jakie są zasady biurowej mody oraz jak dobierać stylizacje, aby wyglądać stylowo, kobieco a jednocześnie wpisywać się w zawodową etykę.

Prostota i stonowane kolory

Biurowy ubiór powinien być dobrany przede wszystkim z wyczuciem. Dotyczy to zarówno odpowiedniego skomponowania stroju jak i jego kolorystyki. Dobrze dobrany strój świadczy o naszym profesjonalizmie i kompetencjach. Jest naszą wizytówką, dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dobór stylizacji w naszym środowisku pracy. W pracy biurowej najlepiej sprawdzą się ubrania w stonowanych barwach, jak czerń, granat czy beż. Warto mieć w swojej szafie kilka ubrań, które stanowią podstawowy element biurowej garderoby. Idealnie sprawdzą się materiałowe, klasyczne spodnie damskie. Możemy je zestawić z elegancką białą koszulą oraz marynarką. To najbardziej podstawowy strój, który sprawdzi się w przypadku spotkań biznesowych jak i podczas codziennej pracy w biurze.

Podstawowe zasady biurowego dress-code'u

Do pracy w biurze powinniśmy ubierać się schludnie i w stonowanych barwach. Nasze ubrania powinny być czyste, schludne i wyprasowane. Należy bardzo uważać z różnego rodzaju wzorami, a najlepiej sprawdzą się ubrania jednolite. Najbardziej polecanymi kolorami są czerń, granat, grafit oraz biel. Spódnica lub sukienka do pracy powinna mieć odpowiednią długość - najlepiej do kolan lub nieco poniżej kolan. Koszule nie mogą być zbyt obcisłe, prześwitywać ani uwydatniać biustu. Cała stylizacja powinna być dobrana z wyczuciem. Powinniśmy wybierać ubrania wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią nam komfort i wygodę, a także będą prezentować się schludnie. Wybierajmy także takie tkaniny, które pozwolą skórze oddychać i nie gniotą się zbyt szybko.

Jakie dodatki do biurowych stylizacji wybrać?

Jeśli zależy nam na eleganckich, ale jednocześnie modnych stylizacjach, doskonale sprawdzą się różnego rodzaju dodatki. Jednak warto pamiętać o tym, aby nie były one zbyt krzykliwe. Doskonale sprawdzi się delikatna biżuteria. Odpowiednio dobrana skórzana torebka oraz buty zakrywające palce i pięty doskonale uzupełnią naszą elegancką stylizację. Nie zapominajmy także o zadbanych włosach, paznokciach i nieprzesadnym makijażu. Całość uzupełnią perfumy lane. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie były one zbyt intensywne. ich zapach powinien być nienachalny, lekki i delikatnie wyczuwalny.